Sprawdź gdzie obejrzeć to co lubisz

6.5 Lamb

Lamb

Nastrojowy, niepokojący dramat obyczajowy w zaskakujący sposób wplatający w codzienność elementy baśni i horroru. Intymny, minimalistyczny film – wyróżniony zaproszeniem do canneńskiej sekcji Un Certain Regard – imponuje obsadą, bo w głównej roli zagrała tu gwiazda, Noomi Rapace (Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Prometeusz, Tożsamość zdrajcy). Debiut islandzkiego reżysera rozgrywa się na odizolowanej farmie, gdzie młode małżeństwo opiekuje się stadem owiec. Ich surowe, wypełnione pracą ...

NR
6.5
2021 Dramat 106 min Sprawdź
TV 7.2 Katla

Katla

Rok po erupcji podlodowcowy wulkan Katla jest wciąż aktywny. Gríma nadal szuka swojej siostry, która zaginęła w dniu pierwszego wybuchu. Gdy nadzieja na odnalezienie jej ciała gaśnie, mieszkańców okolicy zaczynają odwiedzać nieoczekiwani goście. Pod lodem może kryć się coś, czego nikt nie mógł przewidzieć.

NR
7.2
2021 Dramat 45 min Sprawdź
TV 7.5 Réttur

Réttur

NR
7.5
2015 Dramat 45 min Sprawdź
6.1 Przysięga

Przysięga

Chirurg Finnur zamierza rozdzielić ukochaną córkę Annę i jej partnera Óttara. W ten sposób próbuje ustrzec ją przed brutalnym światem narkotyków oraz bezprawia, który reprezentuje chłopak. Finnur próbuje wpłynąć na pociechę, żeby zakończyła ten związek, zanim wpadnie w poważne kłopoty. Wkrótce odkrywa, że prawdziwe niebezpieczeństwa kryją się tam, gdzie nikt się ich nie spodziewa.

NR
6.1
2016 Dramat 110 min Sprawdź
7.2 Kobieta idzie na wojnę

Kobieta idzie na wojnę

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym super-bohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

NR
7.2
2018 Dramat 101 min Sprawdź
5.6 Wolka

Wolka

Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo ...

NR
5.6
2021 Dramat 100 min Sprawdź
5.4 Astrópía

Astrópía

NR
5.4
2007 Akcja 93 min Sprawdź
7.3 Serce z kamienia

Serce z kamienia

Odległa osada rybacka na Islandii. Nastoletni Thór (Baldur Einarsson) i Kristján (Blær Hinriksson) są najlepszymi przyjaciółmi, którzy wspólnie spędzają wakacje. Emocje sięgają zenitu, kiedy jeden z nich próbuje zdobyć serce pewnej dziewczyny. Drugi natomiast niespodziewanie odkrywa w sobie nowe uczucia, które odczuwa względem swojego druha. Koniec lata przynosi konieczność konfrontacji z rzeczywistością oraz zmierzenia się z dorosłością.

NR
7.3
2016 Dramat 129 min Sprawdź
7.2 Fúsi

Fúsi

Czterdziestoletni Fúsi prowadzi uporządkowane życie do czasu, gdy na kursie tańca poznaje dziewczynę o imieniu Sjöfn.

NR
7.2
2015 Dramat 90 min Sprawdź
5.4 Ostatni na świecie

Ostatni na świecie

Jenai i Riley (Maika Monroe oraz Matt O’Leary) decydują się zrobić romantyczny wypad na Islandię. Pewnego ranka budzą się i stwierdzają, że wszyscy pozostali ludzie nagle zniknęli. Młoda para Amerykanów stara się przetrwać w nowej rzeczywistości i poznać przyczynę zniknięcia ludzi. Bohaterowie opowieści będą musieli zweryfikować swoją wiedzę zarówno o sobie, jak i na temat otaczającego świata.

NR
5.4
2017 Dramat 104 min Sprawdź
6.9 Kłopotliwy człowiek

Kłopotliwy człowiek

Orwellowska wizja bezosobowego, wyjałowionego świata, w którym 42-letni Andreas (Trond Fausa Aurvaag) przybywa do obcego miasta, nie wiedząc jak i dlaczego się tam znalazł. Jednak czeka tu na niego dom, praca, a nawet dziewczyna. Z czasem Andreas nabiera przekonania, że z tego miejsca nie ma ucieczki. Poznaje (Per Schaanning) Hugo, który prowadzi go do piwnicy swego domu i pokazuje tajemną szczelinę w ścianie, przez którą Andreas słyszy cudowną muzykę, przywołującą na myśl wszystko to, ...

NR
6.9
2006 Dramat 80 min Sprawdź
5.5 Pozwól mi upaść

Pozwól mi upaść

Oparta na faktach, wstrząsająca historia dwóch kobiet i ich uzależnienia od narkotyków. Toksyczna przyjaźń, zdrada i kolejne stadia narkotykowego piekła. Film zupełnie inny od klasycznych opowieści o uzależnionych i ich rodzinach. Mocne kino, które wprost boli.

NR
5.5
2018 Dramat 138 min Sprawdź
6.3 Na głębinie

Na głębinie

Islandzcy rybacy wypływają na połów w mroźną pogodę. Na morzu ich kuter wywraca się i idzie na dno, pozostawiając grupę mężczyzn w lodowatej wodzie. Bez możliwości odpoczynku czy komunikacji z lądem rozbitkowie starają się uratować, płynąc w stronę brzegu wpław. Mroźny ocean staje się miejscem próby ich sił oraz charakteru.

NR
6.3
2012 Dramat 93 min Sprawdź
6.1 Pamiętam Cię

Pamiętam Cię

Po samobójczej śmierci starszej kobiety w kościele, nowy psychiatra, Freyr (Jóhannes Haukur Jóhannesson), odkrywa, że zmarła miała obsesję na punkcie zaginionego przed trzema laty ośmioletniego chłopca. W tym samym czasie troje przybyszów z miasta przyjeżdża odrestaurować stojący na uboczu opuszczony dom, w którym z czasem zaczyna dochodzić do przerażających zdarzeń. Obie historie splata los tajemniczego chłopca, który zaginął sześćdziesiąt lat wcześniej…

NR
6.1
2017 Dramat 105 min Sprawdź
5.1 Valhalla

Valhalla

Røskva i Tjalfe wyruszają w pełną przygód podróż z Midgardu do Valhalli, a towarzyszą im Thor i Loki. Na miejscu okazuje się, że życie tam nie jest bezpieczne za sprawą siejącego postrach wilka.

NR
5.1
2019 Fantasy 105 min Sprawdź
7.9 Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

Ari Eldjárn: Pardon My Icelandic

NR
7.9
2020 Komedia 54 min Sprawdź
7.2 22 lipca

22 lipca

Film "22 lipca" w reżyserii nominowanego do Oscara Paula Greengrassa ("Kapitan Phillips", "Lot 93") opowiada o wydarzeniach rozgrywających się bezpośrednio po najtragiczniejszym zamachu terrorystycznym w historii Norwegii. 22 lipca 2011 roku prawicowy ekstremista zdetonował bombę w samochodzie-pułapce na terenie Oslo, a następnie otworzył ogień na obozie organizacji młodzieżowej, zabijając łącznie 77 osób. W "22 lipca", towarzysząc jednej z ocalałych z zamachu osób w fizycznej i ...

NR
7.2
2018 Dramat 143 min Sprawdź
6.4 Arktyka

Arktyka

W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek.

NR
6.4
2018 Dramat 98 min Sprawdź
6.2 Out of Thin Air

Out of Thin Air

NR
6.2
2017 Dokumentalny 85 min Sprawdź
5 Grimmd

Grimmd

NR
5
2016 Dramat 104 min Sprawdź
5 Borgríki II – Blóð hraustra manna

Borgríki II – Blóð hraustra manna

NR
5
2014 Kryminał 96 min Sprawdź
5.5 L for Leisure

L for Leisure

NR
5.5
2014 Komedia 74 min Sprawdź
5.8 Jeff Dunham: All Over the Map

Jeff Dunham: All Over the Map

NR
5.8
2014 Komedia 41 min Sprawdź
7 Życie na kredycie

Życie na kredycie

Reykjavik. Poeta Mori szuka w alkoholu ucieczki przed przeszłymi wydarzeniami. Wychowawczyni przedszkolna Eik boryka się z problemami finansowymi. Zostaje prostytutką, by utrzymać córkę i zapewnić jej godne warunki. Z kolei Solvi niegdyś był popularnym piłkarzem. Teraz robi karierę w korporacji. Niestety, wchodzi w konflikt z prawem. Zaczyna prowadzić podwójne życie, gdy wikła się w korupcyjną działalność. Ich losy splatają się ze sobą...

NR
7
2014 Dramat 128 min Sprawdź